دره سیلیکون‌ولی چگونه جایی است؟

“دره سیلیکون” چیست؟

دره سیلیکون اصطلاحی است که به طور کلی به منطقه ای از شمال کالیفرنیا متمرکز در دره سانتا کلارا است که به تعداد زیادی از شرکت های فن آوری نوآورانه از جمله اپل، گوگل، فیس بوک و Netflix اشاره کرد.
شکستن “دره سیلیکون”
منطقه ای در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا که مرکز فناوری ایالات متحده محسوب می شود. این منطقه تعدادی از شرکت های کامپیوتری و تولید کننده تراشه های کامپیوتری را تشکیل می دهد. منطقه نام مستعار خود را از سیلیکن می گیرد که در تراشه های رایانه ای استفاده می شود. با توجه به تقاضا برای فضای در سیلیکون ولی، املاک و مستغلات و سایر اموال بسیار گران و سخت است.
سیلیکون ولی به منطقه ای در منطقه خلیج سان فرانسیسکو اشاره دارد که توسط تعدادی از شرکت های فن آوری ای که شروع به کار کرده و در آنجا اداره می شوند قابل توجه است. این اصطلاح در دهه ۱۹۷۰ با توجه به توسعه و وابستگی تکنولوژیکی به ترانزیستور سیلیکون، که در همه ریز پردازنده های مدرن مورد استفاده قرار می گرفت، به شدت برجسته شد.
در حال حاضر یکی از ثروتمندترین مناطق جهان، دره سیلیکون به عنوان مرکز جهانی نوآوری های تکنولوژیکی شناخته شده است. دره سیلیکون دره در اطراف بزرگترین شهر این منطقه واقع شده است. در سال ۲۰۱۵، موسسه بروکینگز، سومین کشور سان خوزه در جهان را در تولید ناخالص داخلی سرانه، پشت زوریخ، سوئیس و اسلو، نروژ، رتبه بندی کرد. در ماه مه ۲۰۱۲، نیویورک تایمز گزارش داد که ۱۴ درصد از خانوارها در شهرستان سانتا کلارا و همسایگی سان ماتئو، درآمد بیش از ۲۰۰،۰۰۰ دلار در سال دارند.

بسیاری از شرکت های فن آوری با تکنولوژی بالا در دره سیلیکون تاسیس شده اند و هدف این منطقه جذب سرمایه گذاران سرمایه داری است. در سال ۲۰۱۷، شرکت های با ارزش ترین شرکت های جای شده  Valleys Silicon Valley  (قبلا به نام گوگل)، اپل، Chevron، سیستم های سیسکو، فیس بوک، اینتل، Netflix، Nvidia، اوراکل، ویزا و ولز فارگو. از سال ۲۰۱۸، ۳۹ شرکت Fortune 1000 در ولسوالی سیلیکون مقر اصلی هستند.
نگارنده : غفار بهروز


برچسبها: سیلیکون ولی غفار بهروز مقاله کسب و کار دره سیلیکون ولی

لینک کوتاه: khozict.ir/blog/details/3

آیا میدانستید با عضویت در سامانه فعالان ict خوزستان علاوه بر اینکه میتونید اخبار و یا مطالب علمی خودتان را به اشتراک بگذارید ، به راحتی میتونید یه کاتالوگ آنلاین برای استارتاپ، شرکت و یا خودتان بسازید و آن را در بزرگترین نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات و ارتباطات خوزستان به اشتراک بگذارید؟

بازدید از سامانه ثبت نام